Інклюзивне навчання

Положення про інклюзію

ЩОДО ОРГАНІЗАЦІЇ НАВЧАННЯ ОСІБ З ОСОБЛИВИМИ ОСВІТНІМИ ПОТРЕБАМИ У ЗАКЛАДАХ ЗАГАЛЬНОЇ СЕРЕДНЬОЇ ОСВІТИ У 2021/2022 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ

КЗ "Зарванецька гімназія" забезпечує здобувачам освіти з особливими освітніми потребами інклюзивним освітнім середовищем, яке відповідає основним принципам інклюзивної освіти, рівності та поваги до прав людини.

Навчальний заклад архітектурно доступний для організації навчання дітей з особливими освітніми потребами (забезпечено доступ до території, споруд гімназії).

Право на доступну освіту зазначеної категорії дітей реалізується за бажанням батьків шляхом організації інклюзивної та індивідуальної форми навчання.

У школі організовано 4 інклюзивні класи для навчання осіб з особливими освітніми потребами відповідно до індивідуальної програми розвитку та з урахуванням індивідуальних потреб і можливостей (стаття 20 Закону України «Про освіту»). 3а інклюзивною формою навчається 5 учнів.

Приміщення і територія школи адаптовані до використання всіма учасниками освітнього процесу, створено усі необхідні умови, а саме: в гімназії світлі, теплі, ошатні класні кімнати, ресурсна кімната, внутрішні туалети, шкільна їдальня, роздягальня в класній кімнаті.

При вході до закладу освіти розташовано пандус для колісних крісел. Дверний прохід забезпечує можливість проїзду візком. Також усі умови створені для під'їзду в їдальню.

Практичне впровадження інклюзивного середовища базується на принципах універсального дизайну та розумного пристосування.

Дизайн закладу освіти в основному враховує наявність необхідного розміру і простору при підході, під’їзді та різноманітних маніпуляціях, з огляду на різноманітні характеристики, стан та мобільність користувача.