«Голодомор – біль серця всієї України»

«Голодомор – біль серця всієї України»

Пам'ять – нескінченна книга, в якій записано все: і життя людини, і життя країни. Багато сторінок там вписано криваво-чорним кольором. Однією з таких сторінок був голодомор 1932-1933 р.р. Не було ні війни, ні посухи. А була тільки зла воля одних людей проти інших. І ніхто не знає, скільки безневинних людей зійшло в могилу – старих і молодих, дітей, і ще ненароджених – у лонах матерів.

З метою вшанування пам’яті жертв голодомору та виховання в здобувачів освіти ціннісного ставлення до держави, поваги до її історичного минулого та збереження державних традицій в КЗ «Зарванецька гімназія» було проведено інформаційно-просвітницькі заходи. В класах пройшла година пам’яті і скорботи «Голодомор – біль душі і пам’ять серця». Учні читали вірші, спогади очевидців тієї страшної трагедії, переглянули відеоролики Українського інституту національної пам’яті «Історія гідності. Голодомори» та «Де б ти не був – вшануй померлих від голоду!». Ця година пам’яті запам’яталась усім завдяки емоціям суму, жалю і співпереживання, які відчувалися у кожному слові і русі її учасників.

Окрім годин пам’яті здобувачі освіти 9 класу з вчителем Стінянською Л.В. виготовили колоски як сумний символ голодомору.

Школярі 2 класу з вчителем Марцинюк Л.І. виготовили символічні паперові «Ангели пам’яті» в пам’ять відомих та невідомих жертв геноциду українського народу.

Вчителі історії Мельник В.О. та Стінянська Л.В. провели урок пам’яті біля пам’ятка жертвам голодомору в с.Зарванці. Учасники заходу схилили голови в скорботі перед невинно убієнними і пом’янули хвилиною мовчання великомучеників нашої історії.

У коридорі закладу організована виставка фотоматеріалів та публіцистичної літератури «І пам’яті свіча не згасне…».

27 листопада запрошуємо кожну українську сім'ю о 16-й годині приєднатися до Всеукраїнської акції «Запали свічку пам’яті усім померлим від голоду».

Посилання на фотозвіт

« повернутися

Налаштування доступності
Налаштування контрасту
Розмір шрифту
Міжбуквенний інтервал
Міжстрочний інтервал
Зображення
Шрифт
Скинути налаштування