Важливість сортування сміття – запорука екологічної безпеки

КЗ «Зарванецька гімназія» в рамках програми «Успішні локальні громади» спільно з ГО «Освітній простір 2.0» провели навчання та практичні заняття для педагогів та здобувачів освіти і розпочали роботу по сортуванні сміття.

КЗ «Зарванецька гімназія» в рамках програми «Успішні локальні громади» спільно з ГО «Освітній простір 2.0» провели навчання та практичні заняття для педагогів та здобувачів освіти і розпочали роботу по сортуванні сміття.

Зважаючи на те, що за останні десятиліття суттєво змінився склад побутового сміття (раніше це були, в основному, органічні рештки, а сьогодні – пластик та інші синтетичні вироби, скло, метал, дерево і папір, елементи живлення) та зросла його кількість – одна людина за рік викидає до 400 кілограм сміття, тому щорічно в державі його накопичується до 50 мільярдів кубометрів.

Відтак, важливість роздільного збору сміття полягає у зменшенні обсягів утворення відходів та захороненні їх на полігоні, як наслідок зменшення негативного впливу відходів на довкілля і здоров’я населення. Також роздільний збір сміття дозволяє збільшити використання вторинної сировини, яка є в складі твердих побутових відходів.

Слід пам’ятати, що кинутий недопалок розкладається від 1 до 5 років, пакет з поліетилену – від 10 до 20 років, вироби з синтетичних матеріалів – через 30–40 років, консервна бляшанка – через 500, а стандартна скляна пляшка лише через 1000 років.

Усе це загрожує екологічними та епідеміологічними небезпеками – забруднення довкілля шкідливими відходами; при горінні сміття у повітря потрапляють небезпечні для здоров’я хімічні речовини – окисли азоту, сірчисті та токсичні органічні сполуки, важкі метали. Органічні відходи сприяють розмноженню хвороботворних мікроорганізмів та паразитів, різноманітних гризунів, мух та інших комах, є кормом для диких та безпритульних тварин, кліщів. Усі вони є переносниками багатьох небезпечних інфекційних хвороб.

Тому КЗ «Зарванецька гімназія» в рамках програми «Успішні локальні громади» спільно з ГО «Освітній простір 2.0» провели навчання та практичні заняття для педагогів та здобувачів освіти і розпочали роботу по сортуванні сміття.

Важливо розуміти, що такі нескладні речі суттєво зменшать обсяги сміття і вбережуть від небезпек.

« повернутися